TOEFL FREE Sample Test

Take a TOEFL Sample Test for FREE

Introducing TOEFL, Get Results for Reading and Listening, Practice Speaking and Writing. Unlimited access.


Start Now
TOEFL Practice Tests

Practice with Scored TOEFL Tests

Take realistic TOEFL tests scored by real tutors. All questions are marked and explained. Extensive feedback and guidance for Speaking and Writing sections is provided.


Start Now
Mini TOEFL Practice Tests

Practice with Mini TOEFL Tests

Save time by taking shorter TOEFL practice tests. All tests can be taken in practice mode or test mode. Section scores and detailed explanations are delivered by real TOEFL tutors.


Start Now
30-day TOEFL Course

Improve your score with 30-day TOEFL Course

Choose between a full course or sectioned course. Every TOEFL question is explained in detail and comprehensive practice is delivered.


Start Now
IELTS Course

Get Ready for IELTS

Based completely online this state of the art course is designed to guide you through your IELTS preparation. It combines extensive study and practice materials.


Start Now

              TOEFEL iBT için stratejiler (pdf)

TOEFL iBT geleceğinizi değiştirebilecek bir sınavdır. Sınavdan iyi bir sonuçla istediğiniz üniversteyi kazanmak mı, yoksa arkadaşlarınızın başarılarına tanık olmakmı istersiniz, karar sizin. İşte bu yüzden bu çok önemli sınav için yeterince zaman ve emek sarfederek en iyi şekilde hazırlanmanızı öneririz.

Bu bölümde size hazırlık ve sınav esnasında kullanabileceğiniz ve maksimum faydalanmanızı sağlayacak pratik öneriler ve stratejiler bulundurmaktadır. Bölümde konu başlıkları TOEFL İbt için genel öneriler ve her ayrı unsur için öneri ve stratejiler olarak dikkatinize sunulmuştur - Okuma (okuduğunu anlamak), Dinleme (duyduğunuzu anlamak), Konuşma ve Yazma. Her bir unsur için yeterince zaman ayırmanızı ve dikkatli okumanızı tavsiye ederiz.

TOEFL iBT için genel stratejiler

• TOEFL hazırlıklarına başlamadan önce İngilizcenizin yeterince iyi seviyede olması beklediğiniz iyi sonuçları almanız için ön şarttır. İyi bir hazılık, sınav sonucu olarak çok iyi bir puan yakalamanızı sağlayacaktır. Sınavda elde etmek istediğiniz sonuca bağlı “iyi seviye” Avrupa Ortak Ölçüt Çerçevesine göre B1 ile C2 arasıdır.

• Hazırlanmak için yeterli zaman ayırın. TOEFLe katılma kararı verdiğiniz andan itibaren en kısa zamanda hazırlğıa başlayın. Sınavda karşılaşacağınız formatlarla ilgili detaylı bilgileri ve ücretsiz deneme testini i-Courses.org adresinde bulabilirsiniz.

• Eğitim programı hazırlamanızı veya hazırlanmış program kullanmanızı (bizim online TOEFL kursunda. kullandığımız programı) tavsiye ederiz. Hazırlık için her gün yeterli zaman ayırın. Bir günde veya sınav öncesi son gün herşeyi öğrenmeye denemeyin, bu durumda iyi bir puan almanızı beklemeyin.

• İngilizce ile yoğun bir şekilde içiçe olun. İngilizce TV programları izlemenizi (özellikle amerikan filmlerini), ingilizce radyo dinlemenizi, kitap okumanızı veya internet adreslerini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Bu öneri ve stratejiler okuma (okuduğunuzu anlama) ve dinleme (duyduğunuzu anlama) kabiliyetinizde ciddi bir ilerleme sağlayacaktır. Her imkanda ingilizce konuşmanızı ve yazmanızı mutlaka tavsiye ederiz. Hatta aynanın karşısına geçerek kendinize ingilizce konuşun, bu sayede kendinizi daha rahat telafi etmeye başlayacaksınız.

• Kelime hazinenizi artırın. Bu hazineye TOEFL in her aşamasında ihtiyacınız olacak, hele üniversiteye girdiğinizde daha fazla ihtiyacınız olacaktır. Sözlüğünüzü sürekli yeni kelimelerle zenginleştirin. Hafızanızda daha koay kalabilmesi için kelimeleri konuşma ve yazama esnasında kullanmaya gayret gösterin.

• Zayıf yönlerinizi tespit edin ve onları geliştirmeye çalışın. Örneğin, yazı yazmakta zorluk çekiyorsanız daha fazla yazmaya başlayın. Herşeyi ingilizce yazmaya başlayın hatta düşüncelerinizi bile. İngilizce konuşmanızı geliştirmek için yüksek sesle düşünmek stratejisini öneriyoruz (Think Alound )

• Sınav esnasında zamanınız kısıtlıdır o yüzden verilen zamanı doğru kullanmanız için egzersizlerle çalışmanız gerekli, aksi halde yeterli olmayabilir. Sınavda soruların yanıtlanması için verilen zamanı kısaltmak için her gün zaman çalışışması yapmanızı tavsiye ederiz. Zamanınızı iyi değrlendirin.

• Her bölümün başında size verilen talimatları dikatli dinlemeyi ve okumayı öğrenin. Bu talimatlar size önemli bilgiler verir.

• Sınav esnasında not almanıza izin verilir. Sınav sırasında not alma yeteneğinizi geliştirmeniz çok önemlidir. Bu husus her TOEFL kursunda yer alır ve çalıştırılır.

• • Çalışmak, çalışmak , çalışmak. Nekadar daha fazla gerçek malzemeyle çalışırsanız okadar daha iyi. Çalıştığınız malzemeler nekadar TOEFL seviyesine daha yakın ise sonuçlarınız okadar daha iyi olacaktır. İ-Courses.org ta bir dizi gerçeğe yaklaşan uygulama testleri ve değerlendirilen test sonuçlarını bulabilirsiniz. Öğrenciler gerçek bir öretmenden sözlü ve yazılı kısımlar için detaylı bilgiler alabilirler.

• TOEFL in her bir unsuru için hazırladığımız stratejileri gözden geçirin.